Міжнародна діяльність та партнерство

Міжнародна діяльність

Співробітники кафедри підтримують зв’язки зі спорідненими закордонними навчальними закладами:

  • Зволенським технологічним університетом (Словаччина), Варшавським університетом наук про життя (Польща),
  • Університетом природничих наук у Познані (Польща) та Дрезденським технічним університетом (Німеччина).

Основний напрям міжнародного наукового і науково-технічного співробітництва кафедри – ресурсоощадні технології виготовлення пилопродукції.

У 2022 році продовжено співробітництво з університетом сталого розвитку Еберсвальде (Німеччина) у галузі термічного оброблення деревини (доц. Щупаківський Р.Б.).

Досягнення

  • Спільними зусиллями дирекції ННІ ДКТД та співробітниками кафедри технологій лісопиляння, столярних і дерев’яних будівельних виробів (ТЛ,С і ДБВ) створена навчально-наукова лабораторія (каб. 51) на базі сучасного деревообробного обладнання австрійської фірми “Felder Group”.
  • Працює парк технологічного обладнання та інструменту для механічного оброблення деревини, а саме: фугувально-рейсмусний верстат AD 741, фрезерний верстат F 700 M, форматно-розкрійний верстат К 700 S, аспіраційна система АF 22.
  • Встановлене обладнання дає змогу покращити практичну підготовку студентів, виконувати елементи навчальних та наукових досліджень, виготовляти взірці, макети і виконувати ремонтні роботи.
  • Навчально-наукова лабораторія cистем мікроклімату
  • Кабінет автоматизованого проектування
  • Навчально-наукова лабораторія FELDER KG
  • Інформаційно-комп’ютерний клас

 

Перелік обладнання в лабораторіях та кабінетах каф. ТЛС і ДБВ

      Навчально-наукова лабораторії систем мікроклімату на базі обладнання компанії Samsung Electronics. (Каб. 33).

В лабораторії представлено більшість з існуючих промислових та побутових систем кондиціонування повітря компанії Samsung Electronics: настінного типу – AM017NN1PEH/EU, канального типу – AE022MNLDEH/EU, касетного типу – AM045KN4DEH/TK, консольного типу – AE022MNJDEH/EU, компресорно-конденсаторний блок, що використовуються у мультизональних системах кондиціонування – AE090MXTPEH/EU та тепловий насос (типу “повітря-вода”) – AE090MNYDEH/EU тощо (рис.1-5). 

Усі вищеперераховані одиниці обладнання за допомогою модуля керування MIM-H04N об’єднані в єдину систему автоматизованого керування із застосуванням технології SmartThings. 

Лабораторні стенди дають можливість наочної презентації роботи кожної одиниці обладнання та здійснення ряду вимірювань з дослідження функціонування систем кондиціонування, зокрема: 

– дослідження ефективності генерації теплової енергії при змінних температурних показниках зовнішнього повітря;

–  дослідження процесів переходу фреонових сумішей з рідкого в газоподібний стан і навпаки;

– дослідження аеродинаміки повітряного потоку в різних типах внутрішніх блоків систем кондиціонування;

– дослідження роботи дренажних насосів відведення конденсату;

– дослідження роботи інверторного компресора, тощо.

Також навчально-наукова лабораторія оснащена стендами із взірцями арматури термостатичного та гідравлічного регулювання систем водяного опалення, систем промислової вентиляції та автоматизації внутрішніх мереж ОВК, зокрема: програмований контроллер Danfoss MCX06D, давачі температури pt1000, NTC, перемикачі диференціального тиску Belimo 01APS-10R, капілярні термостати Danfoss KP61, електроприводи із зворотньою пружиною Belimo TF230, електроприводи триходових кульових вентилів Belimo LR24A, термостатичні головки Danfoss RA, тощо.

 Наявність прецизійного вимірювального обладнання (термоанемометр з крильчаткою та Bluetooth testo 410i, термоанемометр телескопічним зондом та Bluetooth testo 405і, дифманометр (анемометр, витратомір) з трубкою Піто CEM DT-8920) дає змогу реалізовувати численні експериментальні дослідження систем вентиляції зокрема:

  • вимірювання тисків у системах вентиляції;
  • визначення витрати повітря в перерізі повітроводу;
  • визначення витрати повітря у отворах та прорізах;
  • вимірювання втрат тиску за довжиною, дослідження вільної ізотермічної струмини.

Рис. 1-5. Системи кондиціонування повітря компанії Samsung Electronics

Кабінет автоматизованого проектування (каб. 34).

Сучасний рівень програмних та технічних засобів електронної обчислювальної техніки дозволяє перейти від традиційних ручних методів конструювання виробів деревообробної промисловості до нових інформаційних технологій з використанням ПК, а також створювати системи автоматизації розробки та виготовлення конструкторської документації.

Найбільш ефективними для автоматизації конструкторської діяльності вважають інтерактивні засоби комп’ютерної графіки, що забезпечують процес конструювання в режимі “людина – ПК”.

Найбільш розвинутим і універсальним програмним засобом виготовлення конструкторської документації є AutoCAD – універсальна, графічна система проектування.

Успішне засвоєння цього базового курсу надає слухачам можливість оволодіти засадами технології комп’ютерного конструювання, універсальним базовим програмним забезпеченням, а також формує у них алгоритмічне та інформаційне мислення, впевненість у власних можливостях і спроможність самостійно поглиблювати та вдосконалювати отриману підготовку.

В кабінеті автоматизованого програмування організовано шість нових робочих комп’ютерних місць. Виконуються практичні заняття з наступних дисциплін 187 спеціальності: комп’ютерна графіка; системи автоматичного проектування (САПР); проектування дерев’яних будівельних конструкцій; технології CNC у деревообробних та меблевих виробництвах; проектування, монтаж та експлуатація фасадних систем; теорія та практика лісопиляння та ін. 

В курсах з комп’ютерного проектування використовується наступне програмне забезпечення:

AutoCAD – ліцензоване програмне забезпечення.

WinDesigner 2.0 – ліцензоване програмне забезпечення.

GibLab – ліцензоване програмне забезпечення.

Pro100 – демо версія.

Приклад навчального процесу в кабінеті автоматизованого проектування наведено нижче.

Рис. 6-9. Приклад навчального процесу в кабінеті автоматизованого проектування

Навчально-наукова лабораторія фірми “Felder Group” (каб.51А)

При кафедрі технологій лісопиляння, столярних і дерев’яних будівельних виробів (ТЛ,С і ДБВ) функціонує навчально-наукова лабораторія (каб. 51А) на базі сучасного деревообробного обладнання австрійської фірми “Felder Group”.

Працює парк технологічного обладнання та інструменту для механічного оброблення деревини, а саме: фугувально-рейсмусний верстат AD 741, фрезерний верстат F 700 M, форматно-розкрійний верстат К 700 S, аспіраційна система АF 22. Встановлене обладнання дає змогу покращити практичну підготовку студентів, виконувати елементи навчальних та наукових досліджень, виготовляти взірці, макети і виконувати ремонтні роботи. Впроваджуються пропозиції з розширення лабораторно-практичних занять професійної підготовки студентів.

Ведуться перемовини про поповнення лабораторії новими взірцями обладнання та інструментом.

Організація навчального процесу в лабораторії технології лісопиляння (каб.51) та навчально-наукової лабораторії (каб. 51А) з механічного оброблення деревини наведено на рис. 10-16

Рис. 10-11. Лабораторія технології лісопильно-деревообробних виробництв.

Рис. 12-14. Парк технологічного обладнання та інструменту для механічного оброблення деревини: фрезерний верстат F 700 M, форматно-розкрійний верстат К 700 S, фугувально-рейсмусний верстат AD 741.

Рис. 15-16. Практичне заняття з дисципліни “Раціональне використання деревини”.

Навчальна аудиторія 80

     Навчальна аудиторія використовується для проведення лекційних та практичних занять. В аудиторії організовані п’ять робочих місць з використанням сучасної комп’ютерної техніки для проведення інженерно- технологічних розрахунків по дисциплінах спеціальності рис. 12-13.

     Навчальна аудиторія оснащена стендами, плакатами, макетами, взірцями виробів та вузлів, деталями та бібліотекою спеціалізованої навчально-нормативної літератури (стандартами, науковою літературою, підручниками, посібниками, журналами, каталогами, проспектами тощо).

Рис. 17-18. Приклад навчального процесу в другому комп’ютерному класі ауд. 80.